profesjonalny dezynfektor

Głównym celem dezynfekcji przedmiotów użytkowych oraz pomieszczeń jest usunięcie drobnoustrojów. Wybór odpowiedniego sposobu odkażania i stosowanego preparatu zależy przede wszystkim od rodzaju szkodliwych mikroorganizmów znajdujących się  na powierzchni. Obecnie przeprowadza się dezynfekcję fizyczną, chemiczną, lub termiczno-chemiczną. Możliwe jest więc opryskiwanie, zanurzanie, zadymianie, a nawet wykorzystanie promieniowania UV. Wykonywaniem profesjonalnej dezynfekcji na terenie Wrocławia i okolic zajmuje się firma IPEST świadcząca kompleksowe usługi w tym zakresie.

pokój

Światowa pandemia koronawirusa sprawiła, że ludzie zaczęli sięgać po różne rozwiązania pomagające w ograniczeniu rozprzestrzeniania się choroby. Jednym z nich jest ozonowanie. Badania wykazały, że koronawirusy są wrażliwe na działanie ozonu występującego nawet w niewielkich dawkach. Niektóre miasta zdecydowały się ozonować miejsca publiczne.

mężczyzna w kombinezonie wykonuje ozonowanie

Ozonowanie wykorzystywane jest do usuwania niemiłych zapachów np. dymu tytoniowego, farb, spalenizny czy pleśni. Ozonowanie jest również sposobem na uzyskanie sterylnego środowiska, pozbawionego roztoczy, bakterii czy pleśni. Można dzięki niemu zlikwidować również insekty, takie jak mrówki czy pchły. Jednak aby ozonowanie było bezpieczne i skuteczne konieczne jest odpowiednie przygotowanie pomieszczenia do niego.

stonoga na ścianie

Pozbawione szkodników i niezagrażające zdrowiu środowisko jest podstawą życia człowieka. Niestety czasami zdarza się, że z jakiegoś powodu w miejscach zamieszkanych przez ludzi, zagnieżdżają się groźne owady czy gryzonie. Wtedy konieczne jest pozbycie się ich. Robienie tego we własnym zakresie często nie przynosi efektów, więc konieczne jest zatrudnienie profesjonalistów.

fumigacja

Fumigacja jest jednym ze sposobów walczenia ze szkodnikami. Tak samo, jak wszystkie sposoby likwidowania owadów, jest nieszkodliwa dla ludzi i środowiska pod warunkiem, że wykonują ją profesjonaliści. Fumigację wykorzystuje się głównie do zwalczania owadów występujących w drewnie. Do tego zabiegu do niedawna używany był bromek metylu, który miał negatywne działanie na ozon w stratosferze. Obecnie został zastąpiony fosforowodorem.

Potrzebujesz naszych usług?