Zmagasz się z niechcianymi gośćmi? W Twoim domu, biurze, gospodarstwie, czy okolicy roi się od nieprzyjemnych insektów? Masz dość pełzających, biegających i latających intruzów? Wiemy jak temu zaradzić! Natura stworzyła istoty, których wolelibyśmy nie widywać na co dzień a najlepiej wcale. Doskonale to rozumiemy, dlatego też profesjonaliści z iPest pomagają w dezynsekcji, przywracającej spokój i porządek w Twoim otoczeniu. Zainteresowany? Czytaj dalej!

Czym jest dezynsekcja?

Jednym z kierunków naszych działań jest dezynsekcja. Zastanawiasz się, co to jest? Śpieszymy z odpowiedzią! To likwidacja niechcianych, a czasami nawet niebezpiecznych owadów. Polega na tępieniu dorosłych osobników, ale również ich larw i jaj. Dezynsekcję przeprowadza się w domach, biurach, piwnicach, garażach oraz na otwartych terenach, jak ogrody czy parki. To holistyczne działanie, dzięki któremu masz pewność, że insekty nie powrócą!

Naszym zadaniem jest zwalczanie prusaków, wesz, mrówek, a także zwalczanie karaluchów i innych stawonogów, przywracając optymalne warunki sanitarne i gospodarcze w Twoim domu lub ogrodzie. Prowadzimy także czynności odkażające oraz pozbywamy się niechcianych gryzoni (odszczurzanie).

Metody dezynsekcji

Jeśli już wiesz, co to jest dezynsekcja, sprawdź jakie metody wykorzystuje się do jej przeprowadzania:

 • Opryskowa

  Polega na rozprowadzeniu płynnego koncentratu biobójczego, przy pomocy manualnych opryskiwaczy. Preparat ma formę płynną i jest mieszanką aktywnej substancji z wodą. Efekty są niemal natychmiastowe, a działanie preparatu utrzymuje się przez długi czas, tępiąc również te pasożyty, które w chwili oprysku przebywały poza jego zasięgiem. Dzięki temu pozbędziesz się ich na stałe. Środek wykorzystywany do oprysku jest biodegradowalny.

 • Żelowa

  Stosując tę metodę, nakłada się preparat w formie żelu na dane powierzchnie, który przyciąga uciążliwe osobniki, a następnie je likwiduje. Atutem tego sposobu są długotrwałe efekty - nawet do 12 miesięcy. To rozwiązanie jest skuteczne, dyskretne i nieinwazyjne. Nie ma tutaj potrzeby wietrzenia, czy nawet opuszczania mieszkania. Metoda ta jest relatywnie bezpieczna i nieszkodliwa w porównaniu do innych form dezynsekcji. Świetnie sprawdza się również przy odpluskwianiu.

 • Opylania

  To metoda polegająca na roznoszeniu substancji pylistych. Gaz zwalczający owady może wydobywać się ze świec dymnych, płytek, pastylek czy specjalnych pojemniczków - istnieje szeroka gama preparatów z biobójczym pyłem. To rozwiązanie świetnie sprawdza się w przypadku problemów z owadami i pasożytami. Wymaga jednak opuszczenia pomieszczenia, najlepiej na okres 24h od rozpoczęcia dezynsekcji. Nie stosuje się go w budynkach mieszkalnych, z racji zbyt dużego zagrożenia dla ludzkiego zdrowia.

 • Zamgławiania

  Najczęściej stosowana do odkomarzania, ale działa również na inne insekty. Polega na rozpyleniu środka bioaktywnego w aerozolu, którego strumień przypomina mgłę.

 • Wymrażania

  Jest to metoda w pełni ekologiczna. Stosowana, gdy chcesz uniknąć środków chemicznych lub gdy insekty się na nie uodporniły. Pozwala bezpiecznie usunąć pluskwy i inne pasożyty. Polega na wymrażaniu insektów przy użyciu suchego lodu.

 • Wygrzewania termicznego

  Specjalistyczne piece grzewcze utrzymując odpowiednią temperaturę, likwidują pasożyty na wszystkich etapach ich rozwoju. Jest to skuteczne rozwiązanie cenione ze względu na bezpieczeństwo stosowania (nie zagraża zdrowiu) oraz ekologiczny sposób działania.

  Firma iPest zajmuje się również usuwaniem gniazd os i szerszeni, które mogą być niezwykle uciążliwe i niebezpieczne. Zwłaszcza gdy jest się uczulonym na jad owadów.

Gdzie prowadzimy nasze działania?

Wszędzie tam, gdzie zajdzie taka potrzeba. Działania dezynsekcyjne przeprowadzamy m.in. w:
 • domach,
 • biurach,
 • gospodarstwach rolnych,
 • placówkach oświatowych,
 • magazynach,
 • restauracjach.

Każda z naszych czynności jest optymalnie i indywidualnie dopasowywana do miejsca, warunków i potrzeb. Dokładnie tłumaczymy naszym klientom, jakie działania zostaną podjęte i jakie środki bezpieczeństwa należy zachować.

Podsumowanie

Firma iPest to skuteczna DDD - dezynsekcja, dezynfekcja, deratyzacja. Działamy we Wrocławiu i okolicach. Jeśli zależy Ci na szybkim i efektywnym pozbyciu się niechcianych pasożytów, skontaktuj się z nami!

Potrzebujesz naszych usług?