Deratyzacja – kiedy należy wezwać specjalistów?

Gryzonie – szczury, myszy czy kuny – mogą stać się dużym problemem w domu, bloku, magazynie, sklepie lub zakładzie produkcyjnym. Rosnąca populacja może wywołać naprawdę poważne zagrożenie sanitarno-epidemiologiczne. Domowe sposoby walki niestety nie zawsze pomagają, dlatego czasami konieczna okazuje się profesjonalna deratyzacja. Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się, kiedy należy wezwać specjalistów!

Czy jest możliwa walka ze szczurami na własną rękę?

Zauważyłeś w swoim otoczeniu szczury? Musisz możliwie jak najszybciej spróbować się ich pozbyć. Te niszczycielskie szkodniki rozmnażają się w błyskawicznym tempie, co oznacza, że niemal z każdym dniem problem będzie się pogłębiał.

Wśród domowych metod stosuje się:

  • preparaty chemiczne – są szeroko dostępne w sklepach, należy je rozkładać w miejscach, które nie są dostępne dla przypadkowych osób oraz zwierząt,
  • środki mechaniczne – wszelkiego typu pułapki (chwytacze) najczęściej są zakładane w piwnicach, na strychach, w garażach czy pomieszczeniach gospodarczych.

Bardzo ważne jest także zastosowanie środków zapobiegawczych. Resztki jedzenia i inne odpady należy przechowywać w szczelnych workach, aby gryzonie nie mogły do nich dotrzeć. Kosze i kontenery trzeba zamykać i ustawiać w odpowiednich miejscach. Ponadto potrzebna jest regularna kontrola piwnic, kompostowników i magazynów z żywnością pod kątem śladów działalności szkodników – nadgryzione elementy i odchody.

Gdy mimo zastosowania powyższych wskazówek, zauważysz obecność myszy lub szczurów, rozwiązaniem będzie wezwanie specjalistów. Cena deratyzacji nie jest wygórowana, a fachowcy mają dostęp do najlepszych środków chemicznych. Dobiorą odpowiednią metodę skutecznego pozbywania się gryzoni i zadbają o przeprowadzenie całej operacji w sposób bezpieczny dla otoczenia.

Profesjonalna deratyzacja – kiedy warto się na nią zdecydować?

Chcesz skutecznie wyeliminować szczury ze swojej nieruchomości? Pomoc specjalistów jest idealnym rozwiązaniem, gdy walka domowymi sposobami nie przynosi efektów.

Fachowa deratyzacja obejmuje:

  • dobór najlepszych sposobów zwalczania szkodników – dopasowanych do indywidualnej sytuacji,
  • połączenie dwóch różnych metod (np. fizycznej i chemicznej) w celu zagwarantowania jeszcze lepszych efektów odszczurzania,
  • wykorzystanie profesjonalnych środków chemicznych, które nie są dostępne w detalicznej sprzedaży,
  • rozmieszczenie pułapek i preparatów w starannie dobranych miejscach, które znajdują się na głównych ścieżkach poruszania się zwierząt.

Zlecenie deratyzacji to rozwiązanie, które należy zastosować w przypadku plagi gryzoni. Warto wziąć pod uwagę, że miejsca, w których obserwujemy dorosłe osobniki, to ich teren łowiecki. Ich gniazda najczęściej są znacznie oddalone, dlatego tak istotna jest specjalistyczna wiedza. Eksperci działający w branży DDD znają zwyczaje poszczególnych gatunków, wiedzą, jak one się zachowują na co dzień oraz potrafią dobrać najlepszy sposób na ich wyeliminowanie.

Gdzie koniecznie zastosować deratyzację?

Warto pamiętać, że szczury powodują nie tylko straty gospodarcze, ale i stanowią bardzo poważne niebezpieczeństwo dla zdrowia. Przenoszą drobnoustroje i wiele chorób. Szczególne zagrożenie stanowią w magazynach, sklepach, restauracjach, barach i wszelkiego typu zakładach, które zajmują się produkcją lub dystrybucją półproduktów spożywczych oraz żywności. Tutaj deratyzacja wykonana przez wyspecjalizowaną firmę jest koniecznością (obowiązek ten nakładają przepisy prawne).

Niewiele osób zdaje sobie sprawę z faktu, że szczury są wyjątkowo odporne na trucizny, a jednocześnie wyróżniają się wysoką inteligencją. W praktyce oznacza to, że samodzielne pozbycie się szkodników z prywatnej posesji bywa trudne.

Deratyzacja we Wrocławiu – sprawdź nasze usługi

Jedną ze specjalności iPEST jest skuteczna deratyzacja. Wrocław stanowi główny teren działania naszych doświadczonych ekip. Zapraszamy do kontaktu. Dojedziemy na miejsce, wnikliwie ocenimy skalę problemu, a następnie dobierzemy idealną metodę, która pozwoli szybko i skutecznie wyeliminować szkodniki oraz podamy ostateczną cenę. Zadbamy, aby przeprowadzane czynności w jak najmniejszym stopniu wpłynęły na codzienne funkcjonowanie domowników lub pracowników firmy.

Potrzebujesz naszych usług?