Proces dezynfekcji

Mikroorganizmy stanowią naturalne otoczenie człowieka. Duże nagromadzenie drobnoustrojów może jednak stwarzać pewne zagrożenie. Bakterie i wirusy wywołują uczulenia oraz choroby. Dezynfekcja pozwala na ich skuteczne usunięcie. Jak proces ten przebiega w pomieszczeniach? Przeczytaj nasz artykuł, poznaj najpopularniejsze metody stosowane do przeprowadzania tego zabiegu i dowiedz się, gdzie należy go wykonać.

Jak przebiega proces dezynfekcji w pomieszczeniach?

Które pomieszczenia warto poddawać dezynfekcji?

Profesjonalna dezynfekcja wymagana jest przede wszystkim w miejscach, gdzie istnieje wysokie ryzyko epidemiologiczne. Wykonuje się ją w: szpitalach, laboratoriach, salonach odnowy biologicznej i gabinetach kosmetycznych, sanatoriach, hotelach, motelach, restauracjach. Odkażanie zalecane jest w domach i mieszkaniach, w których na ścianach pojawiła się pleśń oraz grzyb. Procedura ta często wykorzystywana jest, gdy u domowników wystąpiły reakcje alergiczne lub choroby o nieznanym pochodzeniu, ponieważ mogą one być wywołane przez nieprawidłowe warunki panujące wewnątrz pomieszczeń.

Z dezynfekcji korzysta się także:

  • przed ponowną adaptacją starego, dawno niezamieszkanego budynku,
  • po zakupie mieszkania z drugiej ręki,
  • po wynajęciu mieszkania po poprzednich lokatorach,
  • gdy pojawia się uczulenie na roztocza lub inne mikroorganizmy stale występujące w mieszkaniach,
  • w celu odkażenia pokoju po osobie zmarłej lub cierpiącej na chorobę zakaźną (np. gdy zostanie przewieziona do szpitala).

Coraz częściej dezynfekcja we Wrocławiu zamawiana jest także w sezonie letnim i wiosennym, gdy wokół zbiera się wiele czynników alergennych (np. pyłki kwiatów, traw i drzew). Sporo osób decyduje się na okresowe przeprowadzanie tego zabiegu w celach typowo higienicznych. Najwięcej drobnoustrojów gromadzi się w kuchniach i łazienkach, ale warto pamiętać, że przyjaznym dla nich środowiskiem są również domowe tekstylia (zasłony, dywany, narzuty, koce itp.) oraz meble tapicerowane.

Jak przebiega dezynfekcja w pomieszczeniach? Poznaj metody iPEST stosowane we Wrocławiu

Skuteczna dezynfekcja, dezynsekcja, deratyzacja we Wrocławiu – hasło naszej firmy odnosi się do zakresu świadczonych usług. Stosujemy sprawdzone i przetestowane metody, które pozwalają na prawidłowe odkażenie każdego obiektu. Procedurę bez obaw można przeprowadzać w pomieszczeniach zamkniętych, ponieważ obecnie wykorzystuje się rozwiązania, które nie są toksyczne dla ludzi i zwierząt. Zlecenie oczyszczania domu lub firmy nie oznacza więc, że należy na dłuższy czas opuścić budynek. Nowoczesne środki nie uszkadzają również sprzętów AGD i RTV czy wyposażenia biurowego. Nie trzeba ich później usuwać lub czyścić. Pierwszym krokiem zawsze jest dokładne wysprzątanie lokalu.

W iPEST dostępna jest dezynfekcja we Wrocławiu, którą przeprowadzamy m.in. za pomocą:

1. Ozonowania

Jest to bardzo skuteczna, a jednocześnie bezpieczna forma eliminacji bakterii i wirusów. Cała procedura może trwać od 1 do 12 godzin (w zależności od powierzchni obiektu). Wietrzenie trwa około 20 minut (stężenie ozonu powinno spaść do 0,01 ppm).

Zabieg obejmuje:

  • przygotowanie pomieszczenia – należy wynieść rośliny i wyprowadzić zwierzęta. Warto zabezpieczyć elektronikę folią oraz sprawdzić szczelność wnętrza,
  • rozlokowanie generatorów – umieszcza się je na podwyższeniu i włącza (w czasie działania sprzętu nikt nie może przebywać w pomieszczeniach),
  • monitoring procesu i badanie stężenia ozonu,
  • wietrzenie.

2. Metody opryskowej

Opryski preparatami chemicznymi pozwalają bardzo skutecznie likwidować bakterie, grzyby i wirusy. Z pomieszczeń można korzystać po 12 godzinach od wykonania procedury.

3. Zamgławiania ULV

Odkażanie polega na wykorzystaniu generatora wytwarzającego mgłę, która dociera do każdego zakamarka. Czas karencji wynosi tutaj 8 godzin.

Dezynfekcja we Wrocławiu – skorzystaj z pomocy doświadczonych specjalistów

Naszym Klientom proponujemy skuteczną dezynfekcję. Siedziba iPEST znajduje się we Wrocławiu, więc stolica woj. dolnośląskiego i jej okolice stanowią nasz główny teren działania. Odkażamy mieszkania i domy jednorodzinne, zakłady produkcyjne, magazyny, piwnice, zsypy i kosze na śmieci, środki transportu oraz obiekty inwentarskie i hodowlane. Poznaj szczegóły i zamów usługi specjalistów, którzy mają bogate doświadczenie w swojej branży!

Potrzebujesz naszych usług?