Zamgławianie to jeden z najskuteczniejszych sposobów pozwalających pozbyć się szkodników z mieszkania. Planujesz odpluskwianie? A może chcesz pozbyć się ze swojego lokalu karaluchów lub prusaków? Przeczytaj nasz poradnik i dowiedz się, jak przygotować swoje mieszkanie do zamgławiania. Podnieś skuteczność zabiegu, zadbaj o bezpieczeństwo, uniknij ewentualnych zniszczeń sprzętów i dodatków oraz powstania zacieków na ścianach.

Jak przygotować mieszkanie do zamgławiania?

Zamgławianie mieszkania – na czym to polega?

Za pomocą tej metody przeprowadzana jest dezynfekcja oraz dezynsekcja. Doskonale sprawdza się do pozbywania się z wnętrz uciążliwych pluskiew domowych. Do zabiegu wykorzystuje się mikroskopijne kropelki preparatu na insekty, które wnikają także w trudnodostępne miejsca, gdzie swoje schronienia najczęściej mają niechciani lokatorzy. To właśnie poza zasięgiem oczu mieszkańców budują gniazda i rozmnażają się. Środek zostanie równomiernie rozpylony po płaskiej powierzchni oraz wniknie w szczeliny, pęknięcia ścian i wszelkiego typu zakamarki.

Zamgławianie termiczne czy na zimno?

Do zamgławiania termicznego (na gorąco) wykorzystuje się ciecz podgrzaną do wysokiej temperatury. Doskonale sprawdzi się ono na dużej powierzchni (np. w halach przemysłowych czy magazynach). Metoda na zimno polega na wytworzeniu gęstej mgły za pomocą specjalnego generatora ULV. Ta druga opcja jest najlepsza, gdy odpluskwianie przeprowadzane jest w prywatnym mieszkaniu. Kropelki mają wielkość zaledwie około 30 mikronów, dlatego są w stanie dotrzeć do każdego miejsca bytowania uciążliwych owadów. Pod wpływem naturalnej cyrkulacji powietrza będą one unosić się przez dłuższy czas w lokalu, co pozwoli osiągnąć jeszcze lepsze efekty.

Jak prawidłowo przygotować mieszkanie do zamgławiania?

Masz problem ze szkodnikami i chcesz zamówić dezynsekcję? Postaraj się zaobserwować miejsca, z których wychodzą kolejne osobniki i określić ich stałe ścieżki przemieszczania się. Następnie dokładnie przygotuj wszystkie wnętrza do zabiegu, aby ułatwić specjalistom pracę i umożliwić im dokładne rozpylenie preparatu.

Kolejnym krokiem powinno być opróżnienie wszystkich szaf, regałów, komód i szafek. Zdejmij także firanki, zasłony, obrusy, serwety, narzuty. Tekstylia wypierz w wysokiej temperaturze (gdy materiał na to pozwala, najlepsze będzie 90 stopni C).

Pamiętaj, aby ściągnąć ze ścian plakaty, obrazy i inne ozdoby, które mogłyby ulec zniszczeniu podczas odpluskwiania. Pozostaw te przedmioty na wierzchu – nie chowaj ich i nie wynoś, ponieważ istnieje ryzyko, że w ten sposób uchronisz bytujące na nich insekty (lub złożone przez nie jaja) przed likwidacją.

Teraz przejdź do odpowiedniego ustawienia mebli i ciężkich sprzętów. Pamiętaj, że dezynsekcja będzie skuteczna, gdy środek dotrze w każde miejsce. Szafy, regały, łóżka, kanapy, fotele i inne elementy wyposażenia odsuń na kilka lub kilkanaście cm od ścian. Czasami konieczne może być także zdemontowanie listew przypodłogowych.

Co należy zabezpieczyć?

Zamgławianie wymaga usunięcia z mieszkania produktów żywnościowych. Najlepiej jest wynieść wszystkie na zewnątrz. Gdy jest to niemożliwe, schowaj je do specjalnych pojemników próżniowych.

Obawiasz się, że kropelki preparatu stosowane do odpluskwiania uszkodzą elektronikę? Telewizor, komputery, konsolę, radio i inne urządzenia odłącz od sieci i szczelnie owiń folią. Dzięki temu ciecz nie wniknie w szczeliny obudów i nie uszkodzi delikatnego sprzętu.

Do worków spakuj także inne drobne rzeczy z kuchni, łazienki i pokojów. Pamiętaj o zabawkach, książkach, sztućcach, naczyniach oraz dekoracjach i bibelotach. Gdy istnieje taka możliwość, umieść je na zewnątrz.

Dezynsekcja i dezynfekcja we Wrocławiu – skorzystaj z fachowej pomocy

Firma iPEST świadczy kompleksowe usługi DDD. Dezynfekcja i dezynsekcja we Wrocławiu z wykorzystaniem metody zamgławiania stanowi jedną z naszych specjalności. Starannie sprawdzimy mieszkanie i nasilenie problemu oraz dobierzemy sposób, który pozwoli na skuteczne pozbycie się szkodników. Zadbamy o bezpieczeństwo mieszkańców i zgromadzonego mienia. Masz pytania? Zapraszamy do kontaktu z naszym przedstawicielem.

Potrzebujesz naszych usług?