Czy dezynsekcja może zaszkodzić?

W Twoim domu bądź firmie zagościły karaluchy, prusaki, pluskwy lub inne uciążliwe insekty? Pomocna będzie dezynsekcja. Czy jednak zabieg ten jest całkowicie bezpieczny? Jako firma z bogatym doświadczeniem w branży DDD, rozwiejemy Twoje wątpliwości. Przeczytaj nasz poradnik, dowiedz się, na czym polega cały proces, jaka jest jego cena i czy rzeczywiście jest całkowicie nieszkodliwy dla otoczenia!

Czym jest dezynsekcja?

Pod terminem dezynsekcja kryje się zestaw czynności, które mają na celu likwidację owadów latających i biegających oraz pasożytów. Metodę i rodzaj środków biobójczych dobieramy w zależności od gatunku szkodników, wielkości populacji oraz dostępu do jej miejsc bytowania.

W IPEST stosujemy:

  • opryski – aplikacja preparatu pod wysokim ciśnieniem,
  • opylanie – nanoszenie substancji pylistych,
  • metodę żelową – aplikacja przynęt, które zawierają trujący środek w formie żelu,
  • zamgławianie – rozpylanie środka w postaci aerozolu,
  • wymrażanie – wykorzystanie suchego lodu,
  • wygrzewanie termiczne – użycie specjalistycznych pieców grzewczych.

Odpowiednio dobrane preparaty oraz sposoby ich aplikacji pozwalają na skuteczne zwalczanie karaluchów, pluskiew, prusaków, mrówek i innych niechcianych lokatorów. Cechą wspólną wszystkich zabiegów jest efekt. Powinny całkowicie zlikwidować szkodniki w całym obiekcie. Zmniejszenie populacji niewiele pomoże, ponieważ błyskawicznie zostanie ona odbudowana. Oznacza to konieczność wykorzystania profesjonalnych środków, do których dostęp mają wyłącznie wyspecjalizowane ekipy z firm DDD, które posiadają odpowiedni sprzęt.

Dezynsekcja – Wrocław – cennik

Chcesz zlecić dezynsekcję, ale nie wiesz, jaka jest jej cena? Ile musisz zapłacić za odpluskwianie, tępienie karaluchów lub usuwanie innych owadów? Cennik uzależniony jest od gatunku szkodników, wielkości populacji i metody, którą należy zastosować. Bardzo często pod uwagę brany jest też metraż pomieszczeń.

W IPEST przeprowadzamy dezynsekcję we Wrocławiu i okolicach. Usługę zawsze wyceniamy indywidualnie, ponieważ musimy ocenić nasilenie problemu oraz dobrać środki i sprzęt, które zapewnią najwyższą skuteczność w danym miejscu.

Czy dezynsekcja jest szkodliwa dla człowieka?

Obawiasz się, że dezynsekcja może być szkodliwa dla Ciebie lub Twojego otoczenia? Pamiętaj, że zwalczanie karaluchów i innych insektów wykonuje się z użyciem specjalistycznych środków, które mają działanie kontaktowo-żołądkowe. Zawarta w nich substancja ma przeniknąć do ciała szkodników już w wyniku kontaktu z nią (rzadziej stosuje się preparaty, które muszą zostać spożyte).

Bardzo ważna jest prawidłowa aplikacja. W przypadku jakichkolwiek uchybień dezynsekcja może prowadzić do podrażnień, wywoływać uczulenia i duszności lub zniszczyć wyposażenie mieszkania. Przede wszystkim warto pamiętać, że jest to specjalistyczny zabieg, który musi zostać wykonany przez technika z odpowiednią wiedzą, a nie przypadkową osobę. Usuwanie pluskiew i innych szkodników należy zlecić firmie DDD, aby uniknąć tych zagrożeń.

Jak powinna przebiegać dezynsekcja?

Podczas przeprowadzania czynności w pomieszczeniach nie mogą przebywać osoby postronne (wyjątkiem jest metoda żelowa). Podczas oprysków i zamgławiania ULV niezbędne jest zabezpieczenie górnych dróg oddechowych. Lokal należy odpowiednio przygotować do dezynsekcji – nie można w nim pozostawić żywności i przyborów toaletowych. Preparatów biobójczych nie należy nanosić na brodziki, wanny oraz meble i wyposażenie, ponieważ domownicy mogą mieć z nimi później kontakt.

Po zabiegu zawsze trzeba dokładnie wywietrzyć wnętrza (przez minimum godzinę) oraz przetrzeć blaty i powierzchnie, na których przygotowuje się posiłki. Na czas pracy ekipy DDD wszystkie urządzenia elektryczne powinny zostać odłączone od prądu, aby zimna mgła nie spowodowała w nich zwarcia.

Bezpieczna dezynsekcja – Wrocław – sprawdź naszą ofertę!

Profesjonalna dezynsekcja i deratyzacja (m.in. odszczurzanie) we Wrocławiu stanowią naszą specjalność. Zatrudniamy doświadczonych techników. Korzystamy wyłącznie ze starannie dobranych, atestowanych preparatów oraz najlepszego sprzętu. Dokładnie tłumaczymy naszym klientom, jak przygotować lokal lub obiekt do zabiegu i jakie środki ostrożności zachować. Masz dodatkowe pytania? Zapraszamy do kontaktu z naszym przedstawicielem.

Potrzebujesz naszych usług?