Pojawienie się jakichkolwiek insektów w domu czy firmie jest bardzo uciążliwe, dlatego warto możliwie jak najszybciej rozpocząć z nimi walkę. W ostatnich latach w naszym kraju nasilił się problem z karaluchami oraz pluskwami. Jak je zwalczać? Odpowiadamy na to częste pytanie. Przeczytaj, poznaj skuteczne metody i ich koszty. Pozbądź się z pomieszczeń nieproszonych gości!

Dezynsekcja – profesjonalne zwalczanie insektów

Tępienie karaluchów, pluskiew i innych domowych insektów domowymi sposobami niestety bywa trudne i często nie jest skuteczne. Rozwiązaniem jest profesjonalna dezynsekcja oferowana przez firmy z branży DDD. Zabieg może zostać wykonany za pomocą środków fizycznych (np. promienie UV, gorące powietrze, suchy lód czy para wodna), mechanicznych (m.in. pułapki) oraz chemicznych i biologicznych.

Na czym polega odpluskwianie?

Te niewielkie osobniki pasożytują na krwi ludzkiej. Mogą przenosić choroby zakaźne i wywoływać alergie skórne. Ich ugryzienia są dotkliwe, ponieważ tworzą się bardzo swędzące krostki. Pluskwy coraz częściej pojawiają się w polskich domach. Często są przywożone w bagażach z zagranicznych podróży, ponieważ w krajach tropikalnych od lat stanowią bardzo duży problem. Ich ogromna mobilność sprawia, że są w stanie błyskawicznie zasiedlić całe budynki.

Ciemnobrązowe insekty błyskawicznie się poruszają, dlatego bardzo trudno zlokalizować ich kryjówkę. Z tego powodu samodzielne usuwanie pluskiew często nie przynosi pożądanych rezultatów. Najlepszym wyjściem będzie zamówienie dezynsekcji. Firmy z sektora DDD posiadają specjalistyczny sprzęt, a doświadczenie i znajomość obyczajów tych kłopotliwych pasożytów pozwala ekipie prawidłowo lokalizować gniazda. Fachowe odpluskwianie wymaga dobrania metody dopasowanej do wielkości populacji i stopnia zaawansowania problemu.

Na czym polega zwalczanie karaluchów?

Te popularne pasożyty budzą prawdziwą odrazę. Gatunki bytujące w Polsce najczęściej mają około 3 cm wielkości, charakterystyczne czułki i ciemnobrązowy kolor. Karaluchy to jednak nie tylko nieestetyczni lokatorzy, ale i realne zagrożenie dla mieszkańców. Mogą przenosić wiele poważnych chorób zakaźnych (m.in. gruźlicę, tyfus, żółtaczkę i czerwonkę).

Żyją w dużych grupach i są bardzo odporne na niekorzystne warunki zewnętrzne. Żywią się niemal wszystkim, a do tego są w stanie przetrwać wiele dni bez jedzenia. Z tego powodu usuwanie karaluchów bywa bardzo trudne i wymaga kompleksowego podejścia. Często wykorzystuje się specjalne trutki stałe, żelowe i ciekłe, które zwabiają szkodniki. Można je zastosować w zamkniętych pomieszczeniach, ponieważ są bezpieczne dla mieszkańców.

Usuwanie pluskiew i karaluchów – poznaj najpopularniejsze metody dezynsekcji

Obecnie wykorzystuje się wiele sposobów dezynsekcji, które pozwalają na skuteczne pozbycie się insektów. Najpopularniejsze są metody:

  • opryskowe – środki owadobójcze (kontaktowo-żołądkowe) nanosi się na powierzchnie za pomocą opryskiwaczy niskociśnieniowych lub wysokociśnieniowych. Do odpluskwiania zalecane są zabiegi rotacyjne (wykorzystanie preparatów z różnych grup chemicznych),
  • żelowe – założenie trutek w miejscach ścieżek owadów,
  • opylania (dust control) – środki biobójcze są rozprowadzane na powierzchniach w formie pylistej (suchy proszek) za pomocą pompek lub opylaczy,
  • termo zamgławiania (gorąca mgła) – idealne do wysokich lub dużych pomieszczeń (hale, magazyny itp.),
  • zamgławianie ULV (Ultra Low Volume) – urządzenia ULV wytwarzają zimną mgłę drobnokroplistą, która dobrze dociera we wszystkie szczeliny.

Dezynsekcja Wrocław – cena

Koszty zabiegów są uzależnione od powierzchni, wybranej metody oraz wielkości populacji i nasilenia problemu.. Cena za dezynsekcję we Wrocławiu jest ustalana indywidualnie.

Profesjonalna dezynsekcja we Wrocławiu – skuteczne usuwanie pluskiew i karaluchów

Masz problem z insektami w swoim domu lub firmie? Zapraszamy do skorzystania z usług iPEST. Oferujemy skuteczną dezynsekcję, deratyzację, dezynfekcję oraz fumigację (odszczurzanie) we Wrocławiu. Posiadamy bogate doświadczenie w walce z uciążliwymi pluskwami i karaluchami. Wykorzystujemy nowoczesne środki i metody, które dobieramy indywidualnie. Masz pytania? Skontaktuj się z naszym przedstawicielem i zaufaj profesjonalistom w dziedzinie DDD.

Potrzebujesz naszych usług?