Istnieje wiele metod na pozbywanie się owadów z mieszkań, punktów usługowych czy ogrodów. Sposób, jaki zostanie wykorzystany, dobiera się do potrzeb w danym miejscu i rodzaju występujących insektów. Przy użyciu dezynsekcji tępi się owady takie jak pluskwy, komary, karaczany, czy prusaki. Metody dezynsekcji dzielą się na fizyczne, mechaniczne oraz chemiczne.

Fizyczne i mechaniczne metody dezynsekcji

Fizyczne metody dezynsekcji to użycie pary wodnej, suchego lodu, promieni UV i gorącego powietrza.
Usuwanie insektów przy użyciu metod termicznych jest bardzo skuteczne, a zarazem nieszkodliwe dla otoczenia. Wygrzewanie i dezynsekcja przy użyciu pary wodnej działają na owady wysoką temperaturą. Gorące powietrze wytwarza się przy użyciu różnych rodzajów pieców. Z kolei wymrażanie polega na rozprowadzeniu gazu, który wytwarza suchy lód mający temperaturę -80°C.
Metody mechaniczne to odkurzanie, czyszczenie i wyłapywanie.
Odkurzenie jest bardzo pomocne w przypadku pluskiew. Należy korzystać ze specjalnej, cienkiej końcówki odkurzacza. Najważniejsze jest odkurzenie wszelkich szczelin i zagłębień w tapicerowanych meblach. Po odkurzeniu istotne jest jak najszybsze pozbycie się worka od odkurzacza. 

Jakich środków chemicznych używa się do dezynsekcji?

W naszej firmie we Wrocławiu dezynsekcję prowadzimy również przy użyciu substancji owadobójczych, takich jak:

  • opryski
  • przynęty żelowe
  • opylanie
  • zamgławianie

Metoda opryskowa polega na nanoszeniu cieczy owadobójczej przy użyciu opryskiwacza. Owady giną poprzez spożycie preparatu lub przez bezpośredni kontakt z nim.
Podobną metodą jest zamgławianie. W tym przypadku rozprowadza się środek owadobójczy za pomocą generatora zimnej mgły. W ten sposób powstaje drobna mgiełka, która jest w stanie dotrzeć do ciężko dostępnych miejsc.
Opylanie polega na rozprowadzeniu preparatu w formie suchego proszku przy użyciu opylaczy. Owady przechodząc po powierzchniach pokrytych proszkiem, przenoszą go do gniazd.
Z kolei w metodzie żelowej, wykłada się środek owadobójczy w formie żelu. Żel ten udaje atrakcyjne dla owadów pożywienie.

Potrzebujesz naszych usług?