Przygotowanie lokalu do dezynsekcji zależy głównie od tego, jakie insekty stanowią problem oraz od wykorzystywanej metody owadobójczej. Niezbędne jest zachowanie czystości w mieszkaniu. Odkurzanie i mycie powierzchni bardzo ułatwia późniejszą dezynsekcję, gdyż większość środków lepiej działa na powierzchniach pozbawionych kurzu.

Jak przygotować lokal na wytępienie pluskiew?

W przypadku pluskiew domowych najczęściej wykorzystuje się metody opryskiwania i zamgławiania. Ważne jest, aby rozebrać łóżko na części pierwsze w takim stopniu, w jakim jest to możliwe. Przedmioty takie jak kołdry, poszewki, ubrania i firany należy ogrzać do temperatury minimum 45°C. Można to zrobić, piorąc je, używając suszarki do ubrań, żelazka albo parownicy.
Ważne jest odkurzenie łóżka i listew przypodłogowych. Worek od odkurzacza należy zapakować w szczelną torbę i jak najszybciej wyrzucić.
Meble, które da się przesunąć, powinny zostać odsunięte od ścian na minimum 10 cm. Pluskwy mogą kryć się w różnych zakamarkach, dlatego ważne jest, aby ułatwić do nich dostęp. Ozdoby wiszące na ścianach należy z nich zdjąć i pozostawić w pomieszczeniu. Wszelkie przedmioty służące do higieny oraz miski dla zwierząt należy schować. Ważne, by odłączyć sprzęty elektryczne od prądu.

Zwalczanie karaluchów i prusaków

Karaczany niestety często występują w dużych skupiskach ludzi np. w blokach. Dlatego systematyczne zwalczanie karaluchów we Wrocławiu, Warszawie i innych dużych miastach jest koniecznością.
Karaczany zwalcza się najczęściej metodą żelową oraz opryskową. Metoda żelowa nie wymaga specjalnych przygotowań. Można odsunąć meble od ścian i zdjąć listwy przypodłogowe, ale nie ma takiej konieczności. Metoda żelowa jest bardzo bezpieczna, nie jest szkodliwa nawet dla dzieci, kobiet w ciąży, czy alergików. Warto wskazać miejsca, w których najczęściej występują insekty.
Metoda opryskowa wymaga więcej przygotowań. Konieczne jest schowanie wszelkich przedmiotów, które służą do celów spożywczych oraz higienicznych. Warto ułatwić dostęp do wszelkich zakamarków poprzez odsunięcie mebli.

Potrzebujesz naszych usług?