Dezynfekcja metodą termiczną odbywa się przy użyciu pary wodnej. W odróżnieniu od dezynfekcji metodami chemicznymi dezynfekcja parą wodną nie jest szkodliwa dla ludzi czy zwierząt, więc może być wykorzystywana w każdej przestrzeni. Metoda ta zależnie od potrzeb może być używana jako dodatek do innych rodzajów dezynfekcji albo jako jedyna stosowana forma dezynfekcji.

W jaki sposób przebiega dezynfekcja parą wodną?

Woda służąca do dezynfekcji jest podgrzewana w wytwornicy pary do 180°C. Tak wysoka temperatura pary zabija większość mikroorganizmów. Mimo to, że w termicznej metodzie dezynfekcji korzysta się z pary wodnej, możliwe jest dezynfekowanie różnego rodzaju powierzchni bez obaw o ich uszkodzenie. Dzieje się tak, ponieważ para ta ma jedynie 5 do 6% wody, więc jej wilgotność jest niska. Przedmioty wykonane z tkanin, takie jak materace, dywany czy tapicerka schną od razu.

Urządzenie emituje parę pod ciśnieniem 6 - 10 atmosfer. To wystarczająca siła, by para wniknęła we wszystkie zakamarki, do których byłoby trudno dostać się innymi metodami. Jest jednak jednocześnie na tyle niska, że nie powoduje rozniesienia nieczystości z czyszczonego elementu na inne miejsca, a także nie ma obaw o to, że powierzchnia zostanie uszkodzona przez siłę, z którą działa para. 

Zalety dezynfekcji metodą termiczną

Największą zaletą tej metody jest brak konieczności stosowania środków chemicznych. Z tego powodu nie powoduje alergii ani nie pozostawia na czyszczonych powierzchniach resztek środków do dezynfekcji.
Dzięki tej metodzie możliwe jest jednoczesne odkażanie, czyszczenie powierzchni oraz usuwanie zapachów. Jest to jedna z metod, które mamy w ofercie. Zapraszamy do skorzystania z usług dezynfekcji we Wrocławiu.
Tę metodę dezynfekcji stosujemy najczęściej w szpitalach, szkołach, przedszkolach, żłobkach, karetkach pogotowia, hotelach i restauracjach, czyli wszędzie tam, gdzie niewskazane jest korzystanie z silnie działających środków chemicznych.
W przypadkach, gdy sama temperatura jest niewystarczająca, stosujemy zamgławianie termiczne, które łączy ze sobą wysoką temperaturę i środki dezynfekujące.

Potrzebujesz naszych usług?