Pozbawione szkodników i niezagrażające zdrowiu środowisko jest podstawą życia człowieka. Niestety czasami zdarza się, że z jakiegoś powodu w miejscach zamieszkanych przez ludzi, zagnieżdżają się groźne owady czy gryzonie. Wtedy konieczne jest pozbycie się ich. Robienie tego we własnym zakresie często nie przynosi efektów, więc konieczne jest zatrudnienie profesjonalistów.

Czym jest dezynsekcja?

Dezynsekcja jest procesem polegającym na likwidowaniu szkodliwych owadów. Zależnie od tego, jaki gatunek owada trzeba wytępić, stosowane są różne metody dezynsekcji. Wykorzystywane są środki fizyczne, takie jak suchy lód, para wodna, promienie UV czy gorące powietrze, środki mechaniczne, czyli czyszczenie, wyłapywanie osobników i odkurzanie oraz metody biologiczne i chemiczne. W wielu przypadkach niezawodną metodą jest zamgławianie ULV, które mimo swojej wysokiej skuteczności jest bezpieczną dla ludzi. Stosuje się je najczęściej do odpluskwiania i odkomarzania. Dezynsekcję można przeprowadzić wewnątrz budynków oraz na zewnątrz.

W jaki sposób przeprowadzana jest deratyzacja?

Szkodniki to nie tylko owady. Bardzo dużo szkód mogą wyrządzić również szczury. Deratyzacja we Wrocławiu, Warszawie i innych dużych miastach jest tak samo konieczna, jak w mniejszych miejscowościach, ponieważ wszędzie tam, gdzie żyją ludzie, występują również szczury. Do odszczurzania wykorzystuje się metody chemiczne oraz fizyczne. Metody fizyczne to stosowanie chwytaczy, pułapek sprężynowych i klejowych, z kolei metody chemiczne polegają na aplikowaniu trutek, antykoagulantów oraz pestycydów. Najbardziej skuteczne jest połączenie metod fizycznych i chemicznych, jednak dobranie sposobu zwalczania szkodników zależy od ich ilości oraz tego, jak duże są pomieszczenia i do jakiego celu służą.

Potrzebujesz naszych usług?